Ben kimim?

cake

Merhaba ben Görkem,

1991 yılında İngiltere’de doğdum. Çok geçmeden ailemin eğitim durumundan dolayı bulunduğumuz Galler bölgesindeki bir şehir olan Bangor’dan Türkiye’ye döndüm ve eğitim hayatıma türkiye’de başladım. İlkokulu İstanbul’da, ortaokul ve lise dönemini ise Eskişehir’de geçirdim.
cake

Lisede sayısal bölümünü seçerek Eskişehir Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesine girdim. Derslerimde başarılı olsam da, lise hayatım boyunca hep bir eksiklik hissettim. Bilgisayarı ve araştırmayı çok sevdiğimden, Üniversite için nasıl bir tercih yapacağımı buna göre belirlemeyi düşünüyordum. Fakat yine de araştırdığım hiçbir bölüm beni tam olarak etkilemiyordu.

cake

Lise 2. sınıfta Grafitti ile tanıştım. Sanat ve tasarımla bağlantım bu şekilde oluştu. Daha sonra edindiğim arkadaşlar ve çevrem beni güzel sanatlara yönlendirdi. Lise 4. sınıfta bana da yatkın gelen bu alana yönelmeye karar verdim. Üniversitelerce düzenlenen sayısal sınavlarına girmeyerek, güzel sanatlar yetenek sınavlarına çalışma başladım.

cake

Sıkı bir çalışmanın ardından, 2010 yılında girdiğim sınavlarda, 6 hakkımdan 5’ini kazandım. Tabi hep bana yakın gelen Grafik bölümününde kazandığım bölümler arasında olması seçimimi oldukça kolaylaştırdı. Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik bölümüne kaydımı yaptırarak aynı dönem, sorunlu olan İngilizce hazırlık sınıfına başladım. Bir sene sadece ingilizce öğrenim gördüm. Yıl sonu sınavlarını da vererek ertesi sene Grafik Bölümüne geçtim.

cake

Bir yıl hazırlık dahil olmak üzere öğrenim hayatım boyunca çalışmaya ve kendimi farklı konularda geliştirmeye devam ettim. Öğrenimimin yanı sıra kendime ve çeşitli firmalara yaptığım işlerle de portfolyomu geliştirdim. 30′u aşkın firma ile 100’ün üzerinde proje tamamladım. Üniversite’nin 3. sınıf ilk döneminde Erasmus öğrenci değişim programını kazanarak Hollanda’da yarım dönem eğitim aldım. Ayrıca Hollanda’daki eğitim kapsamında yaptığımız proje kapsamında, Frysia Bölgesinin yerel bir televizyon kanalı olan Omrop Fryslan ile çalıştım. ve yaptığım proje kanalda yayına alındı.

grad

Acısıyla tatlısıyla, yoğunluğuyla durgunluğuyla ama en önemlisi sevdiğim işi yapmanın rahatlığıyla geçen 5 senelik lisans sürecimi tamamlayarak 2015 yılında mezun oldum.

0 Comments
Be the first to leave a reply!

Leave a Comment

* required